Home / Nieuws / Festivals / 34ste Internationaal Festival van de Franstalige Film van Namen maakt programma bekend!

34ste Internationaal Festival van de Franstalige Film van Namen maakt programma bekend!

De 34ste editie van het Internationaal Festival van de Franstalige Film van Namen loopt van 27 september tot 4 oktober 2019. Als showcase van de rijkdom van de Francophonie brengt het FIFF publiek en professionals samen rond een honderdtal films en ontmoetingen. Vandaag maakt het festival haar programma bekend!

DE FILMS

Tijdens deze 34e editie zijn een 140 films te zien.
Alle films met een asterisk (*) worden ook voorgesteld op de FIFF Campus.

OPENING
Chambre 212 van Christophe Honoré – Frankrijk/Luxemburg/België – 90 min. (TeleScope)

SLOT
Revenir van Jessica Palud – Frankrijk – 76 min.

IN COMPETITIE

OFFICIELE COMPETITIE
Adoration van Fabrice Du Welz – België/Frankrijk – 98 min. (Imagine)
By The Name Of Tania van Bénédicte Liénard en Mary Jiménez – België – 85 min. (Moov)CAMILLE van Boris Lojkine – Frankrijk – 90 min.
Chambre 212 van Christophe Honoré – Frankrijk/Luxemburg/België – 90 min. (TeleScope)LES ÉPOUVANTAILS van Nouri Bouzid – Tunesië/Marokko/Luxemburg – 98 min.
Jeune Juliette van Anne Émond – Québec – 93 min.
Kuessipan van Myriam Verreault – Québec – 117 min.
La Longue Marche (Bor Mi Vanh Chark) van Mattie Do – Laos/Spanje/Singapore – 115 min.LE MILIEU DE L’HORIZON de Delphine Lehericey – Zwitserland/België – 89 min.
Matthias et Maxime van Xavier Dolan – Québec – 119 min. (September Film)
Notre Dame van Valérie Donzelli – Frankrijk/België – 89 min. (TeleScope)
Roubaix, Une Lumière van Arnaud Desplechin – Frankrijk – 119 min.

COMPETITIE FICTIEDEBUUT
Adam van Maryam Taouzani en Nabil Ayouch – België/Marokko – 98 min. (Cinéart)
Les Héros Ne Meurent Jamais van Aude Léa Rapin – Frankrijk/België/Bosnië-Herzegovina – 85 min. (TeleScope)
Le Père De Nafi (Baamum Nafi) van Mamadou Dia – Senegal – 107 min.
La Trace (Urma) van Dorian Boguta – Roemenië – 104 min.
Mes Jours De Gloire van Antoine de Bary – Frankrijk – 98 min. (Athena)
Monstres (Monstri.) van Marius Olteanu – Roemenië – 116 min.
Noura Rêve van Hinde Boujemaa –Tunesië / België / Qatar – 92 min. (O’Brother)
Nuestras Madres van César Diaz – België / Frankrijk / Guatemala – 78 min. (Cinemien)PERDRIX van Erwan Le Duc – Frankrijk – 99 min.
Revenir van Jessica Palud – Frankrijk – 76 min.
Un Fils (Bik Eneich) van Mehdi M. Barsaoui – Frankrijk / Tunesië / Libanon / Qatar – 95 min.
Une Colonie van Geneviève Dulude-De Celles – Québec – 102 min.

COMPETITIE voor de Junior Jury Prijs
Adam van Maryam Taouzani en Nabil Ayouch – België/Marokko – 98 min. (Cinéart)FAHIM van Pierre François Martin-Laval – Frankrijk – 107 min. (Paradiso)
Jeune Juliette van Anne Émond – Québec – 93 min.
Keussipan van Myriam Verreault – Québec – 117 min.
Lola Vers La Mer van Laurent Micheli – België / Frankrijk – 94 min. (Lumière)
Le Milieu De l’Horizon van Delphine Lehericey – Zwitserland/België – 89 min.LE PÈRE DE NAFI (Baamum Nafi) van Mamadou Dia – Senegal – 107 min.

COMPETITIE voor de Cinevox Prijs & de Persprijs
Adoration van Fabrice Du Welz – België/Frankrijk – 98 min. (Imagine)
By The Name Of Tania  van Bénédicte Liénard en Mary Jiménez – België – 85 min. (Moov)
La Forêt De Mon Père  van Vero Cratzborn – België / Frankrijk / Zwitserland – 90 min.
Lola Vers La Mer van Laurent Micheli – België / Frankrijk – 94 min. (Lumière)
Loups Tendres et Loufoques van Arnaud Demuynck, Rémi Durin, Hugo Frassetto, Pascale Hecquet en Anaïs Sorrentino – België/Frankrijk – 53 min. (Le Parc)
Le Mielieu De l’Horizon van Delphine Lehericey – Zwitserland / België – 89 min.
Nuestras Madres van César Diaz – België / Frankrijk / Guatemala – 78 min. (Cinemien)

INTERNATIONALE COMPETITIE VAN DE KORTFILM
Brotherhood van Meryam Joobeur – Québec / Tunesië – 25 min.
Cadeau De Noël (Cadoul de Craciun) van Bogdan Muresanu – Roemenië / Spanje – 23 min.
I Got My Things And Left van Philbert Aimé Mbabazi Sharangabo – Rwanda / Zwitserland – 22 min.LA NUIT, ELLE MENT van Jérémy Forni en Rachel Lang – Frankrijk – 24 min.
La Place Libre van Filippo Demarchi – Zwitserland – 20 min.
Miss Chazelles van Thomas Vernay – Frankrijk – 22 min.
Omé van Wassim Geagea – Libanon / Qatar – 17 min.
Physique De La Tristesse van Theodore Ushev – Québec – 27 min.
Postcards From The End Of The World van Konstantinos Antonopoulos – Griekenland – 23 min.RECRUE van Pier-Philippe Chevigny – Québec – 15 min.
Sous l’Ecorce van Ève-Chems De Brouwer – Frankrijk – 20 min.
The Van van Erenik Beqiri – Frankrijk / Albanië – 15 min.

NATIONALE COMPETITIE/FWB VAN DE KORTFILM
Akram van Adrien Berlandi en Mickey Broothaerts – België – 15 min.
Aube van Valentine Lapière – België – 15 min.
Bruxelles-Beyrouth van Thibaut Wohlfahrt en Samir Youssef – België / Frankrijk – 30 min.DÉSIRÉE van Victoria Jadot – België – 19 min.
Détours van Christopher Yates – België – 18 min.
Grand Loup & Petit Loup van Rémi Durin – België / Frankrijk – 14 min.
I Was Still There When You Left Me van Marie Mc Court – België – 23 min.
Immersion van Mathis Dubrul, Marie Royer en Zinia Scorier – België – 6 min.
Je Serai Parmi Les Amandiers van Marie Le Floc’h – België / Frankrijk – 21 min.
l’Isola Dei Sogni van Théo Degen – België / Italie – 15 min.
La Musique van Jean-Benoit Ugeux – België – 29 min.
Le Dragon à Deux Têtes van Páris Cannes – België – 21 min.
Les Glaçons van Sara Dufossé – België – 10 min.
Lucia En El Limbo van Valentina Maurel – België – 20 min.
Matriochkas van Bérangère Mc Neese – België / Frankrijk – 24 min.MOTHER’S van Hippolyte Leibovici – België – 22 min.
Notre Territoire van Mathieu Volpe – België – 21 min.
Nuit Chérie van Lia Bertels – België – 14 min.
Plaqué Or van Chloé Léonil – België – 25 min.
Saïgon Sur Marne van Aude Ha Leplège – België – 14 min.
Sous Le Cartilage Des Côtes  van Bruno Tondeur – België / Frankrijk – 13 min.VAARHEIM van Victor Ridley – België / Groot-Brittannië – 30 min.

IN EXCLUSIVITEIT

LES PEPITES
Alice Et Le Maire van Nicolas Pariser – Frankrijk – 105 min. (Athena)
Au Nom De La Terre van Edouard Bergeon – Frankrijk/België – 103 min. (O’Brother)
Fahim van Pierre François Martin-Laval – Frankrijk – 107 min. (Paradiso)
Fritzi van Matthias Bruhn en Ralf Kukula – België / Duitsland / Luxemburg / Tsjechische Republiek –86 min. (Artémis)
Le Voyage Du Prince van Jean-François Laguionie en Xavier Picard – Frankrijk / Luxemburg – 76 min. (Le Parc)
La Forêt De Mon Père van Vero Cratzborn – België / Frankrijk / Zwitserland – 90 min.
Lola Vers La Mer van Laurent Micheli – België / Frankrijk – 94 min. (Lumière)
Loups Tendres Et Loufoques van Arnaud Demuynck, Rémi Durin, Hugo Frassetto, Pascale Hecquet en Anaïs Sorrentino – België / Frankrijk – 53 min. (Le Parc)
Mon Chien Stupide van Yvan Attal – Frankrijk – 106 min. (Distri7)
Un Monde Plus Grand van Fabienne Berthaud – Frankrijk / België – 100 min. (TeleScope)
La Source van Rodolphe Lauga – Frankrijk – 104 min.

PLACE AU DOC BELGE !
Asile van Victor Ridley – België – 52 min.
In Another Life van Philippe De Pierpont – België / Frankrijk – 77 min.
Le Temps Long van Lou Colpé – België – 40 min.
Mon Nom Est Clitoris van Lisa Billuart Monet en Daphné Leblond – België – 88 min.OVERSEAS van Sung-a Yoon – België – 90 min.
Victor van Christophe Hermans – België / Groot-Brittannië / Frankrijk – 72 min.

SPECIALE VERTONINGEN

Filmles van André Téchiné
André Téchiné, cinéaste insoumis van Thierry Klifa – Frankrijk – 53 min.

Namur Connexion/Carte Blanche à Beautés Soniques
Le Choc Du Futur van Marc Collin – Frankrijk – 84 min.

Regisseursportret
Par-Dela Les Nuages – Le cinéma de Marion Hänsel van Caroline D’Hondt – België – 63 min.

Pers en democratie in Congo
Radio Congo van Philippe Ayme – Frankrijk – 53 min.

Wallimage Tournage
Trois Jours Et Une Vie van Nicolas Boukhrief – Frankrijk – 119 min. (Distri7)

CAP SUR LA FLANDRE

LANGSPEELFILMS
Bastaard van Mathieu Mortelmans – België – 104 min. (KFD)
The Best Of Dorien B. van Anke Blondé – België / Nederland – 106 min. (KFD)

KORTFILMS
Bamboe van Flo Van Deuren – België – 19 min.
Harley Wheelchair van Niels Sabbe – België – 11 min.IN THE PALACE van Nelson Polfliet – België – 22 min.MÉLI MELO van Julian Wolf – België – 19 min.PROVENCE van Kato De Boeck – België – 22 min.

FIFF EN SERIES

Une Ile – Saison 1 van Julien Trousselier – Frankrijk – episodes 1&2 – 104 min.

RETROSPECTIEVES

FOCUS FRANSTALIG BELGISCHE CINEMA, op initiatief van de Waals-Brusselse Federatie BAINS PUBLICS van Kita Bauchet – België – 60 min. (CBA)
Continuer van Joachim Lafosse – België / Frankrijk – 84 min. (O’Brother)
Duelles van Olivier Masset-Depasse – België / Frankrijk – 93 min. (O’Brother)
Emma Peeters van Nicole Palo – België / Québec – 87 min. (Imagine)
Le Jeune Ahmed van Jean-Pierre en Luc Dardenne – België / Frankrijk – 84 min. (Cinéart)
Pour Vivre Heureux van Salima Sarah Glamine en Dimitri Linder – België / Luxemburg – 90 min.(O’Brother)

COUP DE CŒUR
Gaisbourg (Vie Héroîque) van Joann Sfar – Frankrijk – 135 min.
l’Homme Fidèle  van Louis Garrel – Frankrijk – 75 min.
Une Ile van Julien Trousselier – Frankrijk – episodes 1&2 – 104 min.
Le Milieu De l’Horizon  van Delphine Lehericey – Zwitserland / België – 89 min.

SPECIALE VERTONINGEN

Vertoningen met audiodescriptie
C’est Ça l’Amour van Claire Burger – Frankrijk/België – 98 min. (Cinéart)

Vertoning ‘Cinémardi du Delta’
Sans Toi Ni Loi van Agnès Varda – Frankrijk – 105 min.

Vertoning ‘Cinéma Parents Non Admis’
Le Voyage De Fanny van Lola Doillon – Frankrijk/België – 94 min.

Bekijk ook

Volledig programma 46ste Film Fest Gent bekend: Spaans getint, oog voor kortfilm en taboedoorbrekend!

Focus op de kwaliteitsvolle Spaanse film, een grotere aandacht voor de kortfilm en een nieuw …