5de Magritte du Cinéma, alle genomineerden

Gisteren zijn de genomineerden bekend gemaakt die in aanmerking komen voor een prijs tijdens de uitreiking van ‘Les Magritte du Cinéma’ die op 7 februari voor de 5de keer plaatsvindt.  De Magritte’s zijn de Ensors van de andere kant van het land, die kant waar er Frans gesproken wordt. Maar zoals in het verleden al wel eerder is gebeurd, zijn er ook verschillende Vlamingen genomineerd.  ‘Marina’ is zelfs één van de favorieten voor de prijsuitreiking van 7 februari.  De film verzamelde maar liefst 5 nominaties. We zien onder meer de namen van Matteo Simoni, Evelien Bosmans, maar ook Wim Willaert en Teodora Ana Mihai tussen de genomineerden prijken.   Acteur François Damiens is straks in de Brussels Square de presentator van dienst.

Het was zoals ieder jaar het organiserende L’Académie Delvaux die de nominaties bekendmaakte. Verrassing toch wel toen bleek dat ‘Marina’ maar liefst vijf keer genomineerd was.  Als beste Vlaamse film, maar ook in de categorieën ‘beste mannelijke nieuwkomer’, ‘beste vrouwelijke nieuwkomer’, ‘beste kostuums’ en ‘beste decor’.  Het zijn niet de topcategorieën, maar toch.

Met die 5 nominaties is ‘Marina’ — eerder al de grote winnaar bij de Ensors — niet de favoriet voor 7 februari.  Het peloton wordt aangevoerd door ‘Deux jours, une nuit’ van de gebroeders Dardenne, een productie van hun ‘Films du Fleuve’, waarvan het Vlaamse Eyeworks co-producent is, net zoals Films du Fleuve ook co-producent is van ‘Marina’.

Andere grote films die vaak terugkeren in de lijst van de nominaties zijn ‘Pas son genre’ van Lucas Belvaux met Emilie Dequenne, en ‘La Marche’ van Nabil Ben Yadir, waarvoor onder meer Lubna Azabal en Olivier Gourmet genomineerd zijn.  ‘L’Etrange couleur des larmes de ton corps’ versierde dan weer vier nominaties in de technische categorieën.  ‘Henri’ van Yolande Moreau doet het ook met vier nominaties, waarvan één voor de beste muziek, die geschreven is door acteur Wim Willaert, die zoals bekend een tweede leven heeft als muzikant.

Dit is de volledige lijst met nominaties

BESTE FILM

Deux jours, une nuit’ van Jean-Pierre en Luc Dardenne (geproduceerd door Jean-Pierre en Luc Dardenne en Delphine Tomson – Les Films du Fleuve)
‘Henri’ van Yolande Moreau (geproduceerd door Jacques-Henri en Olivier Bronckart – Versus production)
‘La marche’ van Nabil Ben Yadir (geproduceerd door Diana Elbaum en Sébastien Delloye – Entre Chien et Loup)
‘Pas son genre’ van Lucas Belvaux (geproduceerd door Patrick Quinet – Artémis Productions)
‘Les rayures du zèbre’ van Benoît Mariage (geproduceerd door Boris Van Gils en Michaël Goldberg – MG Productions)

 

BESTE REGISSEUR

Jean-Pierre en Luc Dardenne voor ‘Deux jours, une nuit’
Yolande Moreau voor ‘Henri’
Nabil Ben Yadir voor ‘La marche’
Lucas Belvaux voor ‘Pas son genre’

BESTE VLAAMSE FILM (in coproductie)

‘I’m the same I’m an other’ van Caroline Strubbe (geproduceerd door  Tomas Leyers – Minds Meets)
‘Labyrinthus’ van Douglas Boswell (geproduceerd door Bart Van Langendonck – Savage Film)
‘Marina’ van Stijn Coninx (geproduceerd door Peter Bouckaert – Eyeworks Film & TV Drama)
‘Welcome home’ van Tom Heene (geproduceerd door Tomas Leyers – Minds Meets)

BESTE BUITENLANDSE FILM (in coproductie)

‘Je fais le mort’ van Jean-Paul Salomé (gecoproduceerd door Jean-Pierre en Luc Dardenne en Delphine Tomson – Les Films du Fleuve)
‘Minuscule, la vallée des fourmis perdues’ van Hélène Giraud en Thomas Szabo (gecoproduceerd door Diana Elbaum en Sébastien Delloye – Entre Chien et Loup)
‘Une promesse’ van Patrice Leconte (gecoproduceerd door Geneviève Lemal – Scope Pictures)
‘Violette’ van Martin Provost (gecoproduceerd door Olivier Rausin – Climax Films)

BESTE SCENARIO

Jean-Pierre en Luc Dardenne voor ‘Deux jours, une nuit’
Yolande Moreau voor ‘Henri’
Nabil Ben Yadir voor ‘La marche’
Lucas Belvaux voor ‘Pas son genre’

BESTE ACTRICE

Ben Riga in ‘Je te survivrai’
Déborah François in ‘Maestro’ *
Emilie Dequenne in ‘Pas son genre’
Pauline Etienne in ‘Tokyo fiancée’
Manah Depauw in ‘Welcome home’

* : films die niet verkiesbaar zijn voor de Magritte voor beste film of beste coproductie, maar waarin de Belgische acteurs in kwestie een belangrijke rol spelen.

BESTE ACTEUR

Fabrizio Rongione in ‘Deux jours, une nuit’
François Damiens in ‘Je fais le mort’
Bouli Lanners in ‘Lulu femme nue’ *
Benoit Poelvoorde in ‘Les rayures du zèbre’

* : film die niet kan meedingen naar de Magritte voor beste film of beste coproductie.

BESTE ACTRICE IN EEN BIJROL

Christelle Cornil in ‘Deux jours, une nuit’
Catherine Salée in ‘Deux jours, une nuit’
Lubna Azabal in ‘La marche’
Anne Coesens in ‘Pas son genre’

BESTE ACTEUR IN EEN BIJROL

David Murgia in ‘Je te survivrai’
Olivier Gourmet in ‘La marche’
Jérémie Renier in ‘Saint Laurent’ *
François Damiens in ‘Suzanne’ *

* : films die niet verkiesbaar zijn voor de Magritte voor beste film of beste coproductie.

BESTE VROUWELIJKE NIEUWKOMER

Ambre Grouwels in ‘Baby Balloon’
Evelien Bosmans in ‘Marina’
Hande Kodja in ‘Rosenn’
Emilie Maréchal in ‘Tokyo anyway’

BESTE MANNELIJKE NIEUWKOMER

Corentin Lobet in ‘Je fais le mort’
Matteo Simoni in ‘Marina’
Marc Zinga in ‘Les rayures du zèbre’
Benjamin Ramon in ‘Tokyo anyway’

 

 

BESTE CAMERAWERK

Manu Dacosse voor ‘L’étrange couleur des larmes de ton corps’
Philippe Guilbert en Virginie Saint-Martin voor ‘Le goût des myrtilles’
Hichame Alaouié voor ‘Tokyo fiancée’

BESTE GELUID

Benoît De Clerck en Thomas Gauder voor ‘Deux jours, une nuit’
Dan Bruylandt, Mathieu Cox en Olivier Thys voor ‘L’étrange couleur des larmes de ton corps’
Henri Morelle en Luc Thomas voor ‘Pas son genre’

MEILLEURS DECORS

Hubert Pouille

Igor Gabriel voor ‘Deux jours, une nuit’
Julia Irribarria voor ‘L’étrange couleur des larmes de ton corps’
Hubert Pouille voor ‘Marina’

BESTE KOSTUUMS

Jackye Fauconnier voor ‘L’étrange couleur des larmes de ton corps’
Catherine Marchand voor ‘Marina’
Claire Dubien voor ‘Tokyo fiancée’

BESTE FILMMUZIEK

Wim Willaert voor ‘Henri’
Frédéric Vercheval voor ‘Pas son genre’
Soldout (David Baboulis en Charlotte Maison) voor ‘Puppylove’

BESTE MONTAGE

Marie-Hélène Dozo voor ‘Deux jours, une nuit’
Damien Keyeux voor ‘La marche’
Ludo Troch voor ‘Pas son genre’

BESTE KORTFILM

‘La bûche de Noël’ van Stéphane Aubier en Vincent Patar (geproduceerd door Panique !)
‘Les corps étrangers’ van Laura Wandel (geproduceerd door Dragons Films)
‘En attendant le dégel’ van Sarah Hirtt (geproduceerd door l’INSAS)
‘La part de l’ombre’ van Olivier Smolders (geproduceerd door Les Films du Scarabée)

BESTE LANGSPEELDOCUMENTAIRE

‘L’âge de raison – Le cinéma des frères Dardenne’ van Luc Jabon en Alain Marcoen (geproduceerd door la Cinémathèque de la Fédération Wallonie-Bruxelles en Novak Prod)
‘Quand je serai dictateur’ van Yaël André (geproduceerd door Morituri)
‘Rwanda, la vie après’ van Benoît Dervaux en André Versaille (geproduceerd door Dérives)
‘Waiting for august’ van Teodora Ana Mihai (geproduceerd door Clin d’œil films)

Bekijk ook

Vlaamse documentaires naar DOK Leipzig!

Vier documentaires uit Vlaanderen zijn uitgenodigd voor DOK Leipzig (17-23 oktober), een van de belangrijkste …