Dit zijn de genomineerden voor de Ensors 2015

Zoals het de laatste jaren een traditie is, wordt ook dit jaar het Filmfestival van Oostende weer afgesloten met de uitreiking van de Ensors, de Vlaamse filmprijzen.  Er waren dit jaar 13 films die in aanmerking kwamen voor die prijzen.

Een van de hoogtepunten van het festival is de uitreiking van de Ensors op zaterdag 19 september. Juryvoorzitter Jan Leyers maakte vandaag de nominaties bekend. ‘Waste Land’ (Pieter Van Hees) kreeg 13 nominaties, ‘Paradise Trips’ (Raf Reyntjens), en ‘Welp’ (Jonas Govaerts) komen respectievelijk 9 en 5 keer in aanmerking voor een Ensor. ‘Violet’ (Bas De Vos) en ‘N:The Madness of Reason’ (Peter Krüger) hebben elk 4 nominaties op zak. ‘Image’ (Adil El Arbi en Billal Fallah) heeft 3 nominaties. ‘Brabançonne’ (Vincent Bal) kreeg 2 nominaties. ‘Lucifer’ (Gust Van den Berghe) en ‘Trouw met Mij’ (Kadir Balcì) hebben elk 1 nominatie. Op het gala van de Ensors worden eveneens de Industry Award en de Telenet Publieksprijs uitgereikt waar elke film voor in aanmerking komt.

Dit zijn alle nominaties :

Beste Film

 

‘Waste Land’, Pieter Van Hees

‘Violet’, Bas Devos

‘N: The Madness of Reason’, Peter Krüger

 

 

Beste Regisseur

Pieter Van Hees (‘Waste Land’)

Bas Devos (‘Violet’)

Raf Reyntjens (‘Paradise Trips’)

Beste Scenario

 

Pieter Van Hees, ‘Waste Land’

Raf Reyntjens, ‘Paradise Trips’ 

Gust Van den Berghe, ‘Lucifer’

 

 

Beste Acteur

 

Nabil Mallat, ‘Image’

Jérémie Renier, ‘Waste Land’

Gène Bervoets, ‘Paradise Trips’

 

Beste Actrice

 

Laura Verlinden, ‘Image’

Natali Broods, ‘Waste Land’

Amaryllis Uitterlinden, ‘Brabançonne’

Beste Acteur in een Bijrol

 

Titus De Voogdt, ‘Welp’

Peter Van den Begin, ‘Waste Land’

Jeroen Perceval, ‘Paradise Trips’ 

 

Beste Actrice in een Bijrol

 

Charlotte Anne Bongaerts, ‘Image’

Babetida Sadjo, ‘Waste Land’

Tania Van der Sanden, ‘Paradise Trips’ 

Beste Muziek

 

Steve Moore, ‘Welp’

Simon Lenski en Senjan Jansen, ‘Waste Land’

Walter Hus, ‘N: The Madness of Reason’

 

Beste D.O.P

 

Menno Mans, ‘Waste Land’

Nicolas Karakatsanis, ‘Violet’

Rymvidas Leipus, ‘N: The Madness of Reason’

 

Beste Art Direction

 

Geert Paredis, ‘Welp’

Geert Paredis, ‘Waste Land’

Yves Verstraete, ‘Paradise Trips’

Beste Kostuum

 

Catherine Marchand, ‘Waste Land’

Manon Blom en Mariella Kallenberg, ‘Paradise trips’

Kristin Van Passel, ‘Brabançonne’

Beste Montage

Nico Leunen, ‘Waste Land’

Dieter Diependaele, ‘Violet’

Nico Leunen, ‘N: The Madness of Reason’

Beste Debuut

 

Maurice Luijten, ‘Welp’

Cédric Van den Abbeele, ‘Paradise Trips’

Sirin Zahed, ‘Trouw Met Mij’

Beste Make-Up

 

Esther De Goey, ‘Waste Land’

Lili Dang-vu, ‘Paradise Trips’

Saskia Verreycken, ‘Welp’

 

Beste Co-productie

 

‘Alléluia’, Fabrice du Welz

‘Je Suis Mort Mais J’ai des Amis’, Stéphane en Guillaume Malandrin

‘La Tierra Roja’, Diego Martínez Vignatti

* De nominaties voor de kortfilms en documentaires zullen bekend worden gemaakt in aanloop naar het festival.

 

Naast juryvoorzitter Jan Leyers maakten nog volgende mensen deel uit van de jury : actrice Viviane De Muynck, acteur Jurgen Delnaet, art director Kurt Rigolle, schrijver Peter Terrin, cameraman en DOP Frank van den Eeden, regisseur Joël Vanhoebrouck, producent Mariano Vanhoof, en muzikant Johannes Verschaeve, leadzanger van The Van Jets.

Het was deze jury die de 4 Vlaamse films van het voorbije jaar geen enkele nominatie waard vond :

‘Bowling Balls’ van Marc Punt

‘Foute Vrienden’ van Jan Willems

‘Lee & Cindy C.’ van Stany Crets

‘Plan Bart’ van Roel Mondelaers

 

Zie ook : 

Heel veel Vlaamse films op het Filmfestival van Oostende

 

Bekijk ook

Dit was het Debat van de Ensors 2023!

Op zondag 29 januari, de derde dag van het Filmfestival te Oostende, vond het Debat …