Home / Nieuws / Festivals / Palmares van de 10e Ceremonie van de Magritte du Cinéma!

Palmares van de 10e Ceremonie van de Magritte du Cinéma!

Winnaars Magritte du Cinema 20202

De 10de Ceremonie van de Magritte du Cinéma vond zaterdagavond 1 februari plaats in de GOLD HALL van de SQUARE in Brussel. De ceremonie werd gepresenteerd door de komiek Kody en voorgezeten door acteur Pascal Duquenne.

Winnaars Magritte du Cinema 20202

Op deze avond werden verschillende talenten uit de Belgische cinema gelauwerd in aanwezigheid van talrijke genodigden zoals  o.a. Alice on the roof, Swann Arlaud, Stéphane Aubier, Veerle Baetens, Jeanne Balibar, Baloji, Marta Bergman, Mya Bollaers, Dany Boon, Anne Coesens, Gérard Corbiau, Luc et Jean-Pierre Dardenne, Koen de Bouw, Cécile de France, Emilie Dequenne, Frédéric Fonteyne, Déborah François, César Díaz, Charlie Dupont, José Garcia, Stéphane Guillon, Kevin Janssens, Mary Jimenez, Khadja Nin, Amanda Lear, Daphné Leblond, Bénédicte Liénard, Guillaume Malandrin, Benoît Mariage, Thierry Michel, Laurent Micheli, Tim Mielants, Yolande Moreau, Mathieu Mortelmans, Vincent Patar, Guillaume Senez, Stephan Streker, Jaco Van Dormael, Alex Vizorek, Wim Willaert en Marc Zinga. Ook Monica Bellucci was aanwezig en zij kreeg van de ‘Academie André Delvaux een ere-Magritte.

Het feestelijke gebeuren werd rechtstreeks uitgezonden op La Deux (RTBF) en op Auvio.be.  Het design van het beeldje van de Magritte du Cinéma is  een originele creatie van de Brusselse designer Xavier Lust. De poster van deze editie werd ontworpen door Spencer.

Volledige palmares:

Veerle Baetens

Beste film:
Duelles van Olivier Masset-Depasse
geproduceerd door Jacques-Henri Bronckart (Versus production)

Beste Debuutfilm:
Nuestras Madres van César Diaz
geproduceerd door  Géraldine Sprimont en Anne-Laure Guégan (Need Productions)

Beste Regie:
Duelles van Olivier Masset-Depasse

Beste Vlaamse film:
De Patrick van Tim Mielants
geproduceerd door Bart Van Langendonck (Savage Film) in een coproductie van
Jacques-Henri Bronckart (Versus production)

Beste buitenlandse film in coproductie:
Sorry We Missed You van Ken Loach
geproduceerd in België door Jean-Pierre en Luc Dardenne en Delphine Tomson
(Les Films du Fleuve)

Beste origineel scenario en adaptatie:
Olivier Masset-Depasse en Giordano Gederlini voor Duelles

Beste Actrice:
Veerle Baetens in Duelles

Beste acteur:
Bouli Lanners in C’est ça l’amour

Beste vrouwelijke bijrol:
Myriem Akheddiou in Le jeune Ahmed

Beste mannelijke bijrol:
Arieh Worthalter in Duelles

Beste vrouwelijke talent:
Mya Bollaers in Lola vers la mer

Beste mannelijk talent:
Idir Ben Addi in Le jeune Ahmed

Beste D.O.P. :
Hichame Alaouié voor Duelles
 
Beste Geluid:
Marc Bastien, Thomas Gauder, Héléna Réveillère, Olivier Struye voor Duelles

Beste Decor:
Catherine Cosme voor Lola vers la mer

Beste Kostuum:
Claudine Tychon voor Seule à mon mariage

Beste Originele Muziek:
Frédéric Vercheval voor Duelles

Beste Montage:
Damien Keyeux voor Duelles

Beste Kortfilm:
Matriochkas van Bérangère McNeese, geproduceerd door Anthony Rey en Julie Esparbes (Hélicotronc)

Beste Korte Animatiefilm:
La Foire agricole  van Stéphane Aubier en Vincent Patar, geproduceerd door Vincent Tavier (Panique !)
 
Beste Documentaire:
Mon nom est clitoris van Lisa Billuart Monet en Daphné Leblond, geproduceerd door Isabelle Truc (Iota Production)

Ere-Magritte:
Monica Bellucci

Tim Mielants

Bekijk ook

Kortfilmfestival Leuven on tour!

Kortfilmfestival Leuven gaat on tour! Laat je verrassen door 10 superstraffe productiesvan een nieuwe lichting …