Home / Nieuws / Festivals / Veel Vlamingen genomineerd voor Les Magritte du Cinéma 2020!

Veel Vlamingen genomineerd voor Les Magritte du Cinéma 2020!

Les Magritte du Cinéma, de Waalse tegenhanger van de Vlaamse Ensors, worden op 1 februari uitgereikt. Opvallend is dat veel Vlamingen kans maken op een beeldje. In de categorie Beste Vlaamse Film zijn er natuurlijk vier Vlaamse films genomineerd: Bastaard van Mathieu Mortelmans, Binti van Frederike Migom, Cleo van Eva Cools en De Patrick van Tim Mielants. Maar in de categorie Beste Actrice dingt Veerle Baetens mee voor haar rol in Duelles en in de categorie Beste Acteur Kevin Janssens voor zijn vertolking in De Patrick. De jonge Bebel Baloji is genomineerd in de categorie Beste Jong Vrouwelijk Talent voor haar rol in Binti. Hubert Pouille en Pepijn Van Looy voor Beste Decor. En Valerie Le Roy voor Beste Kostuum.

BESTE FILM
Duelles van Olivier Masset-Depasse, geproduceerd door Jacques-Henri Bronckart (Versus production)
Le jeune Ahmed van Jean-Pierre en Luc Dardenne, geproduceerd door Jean-Pierre en Luc Dardenne (Les Films du Fleuve)
Lola vers la mer van Laurent Micheli, geproduceerd door Benoit Roland (Wrong Men)
Nuestras madres van César Diaz, geproduceerd door Géraldine Sprimont en Anne-Laure Guégan (Need Productions)
Seule à mon mariage van Marta Bergman, geproduceerd door Jean-Yves Roubin en Cassandre Warnauts (Frakas Productions

BESTE VLAAMSE FILM
Bastaard
van Mathieu Mortelmans, geproduceerd door Yoshi Asaert (Marmalade Content)
Binti van Frederike Migom, geproduceerd door Katleen Goossens (Bulletproof Cupid) en door Annabella Nezri (Kwassa Films)
Cleo van Eva Cools, geproduceerd door Jan Declercq en Annemie Degryse (Lunanime) en door Benoît Roland (Wrong Men)
De Patrick van Tim Mielants, geproduceerd door Bart Van Langendonck (Savage Film) en door Jacques-Henri Bronckart (Versus production)

BESTE DEBUUTFILM
Cavale
van Virginie Gourmel, geproduceerd door Patrick Quinet (Artémis Productions)
Escapada van Sarah Hirtt, geproduceerd door Patrick Quinet (Artémis Productions)
Nuestras madres van César Diaz, geproduceerd door Géraldine Sprimont en Anne-Laure Guégan (Need Productions)
Pour vivre heureux van Dimitri Linder en Salima Sarah Glamine, geproduceerd door Valérie Bournonville en Joseph Rouschop (Tarantula)
Seule à mon mariage van Marta Bergman, geproduceerd door Jean-Yves Roubin en Cassandre Warnauts (Frakas Productions)

BESTE BUITENLANDSE FILM IN COPRODUCTIE
Atlantique
van Mati Diop, geproduceerd door Jean-Yves Roubin en Cassandre Warnauts (Frakas Productions)
Les frères Sisters van Jacques Audiard, geproduceerd door Jean-Pierre en Luc Dardenne en Delphine Tomson (Les Films du Fleuve)
Sorry we missed you van Ken Loach, geproduceerd door Jean-Pierre en Luc Dardenne en Delphine Tomson (Les Films du Fleuve)
Tel Aviv on fire van Sameh Zoabi, geproduceerd door Patrick Quinet (Artémis Productions)

BESTE REGISSEUR
Duelles: Olivier Masset-Depasse
Le jeune Ahmed: Jean-Pierre en Luc Dardenne
Lola vers la mer: Laurent Micheli
Nuestras madres: César Diaz

BESTE SCENARIO OF BEWERKING
Duelles
: Olivier Masset-Depasse en Giordano Gederlini
Le jeune Ahmed: Jean-Pierre Dardenne en Luc Dardenne
Lola vers la mer: Laurent Micheli
Nuestras madres: César Díaz

BESTE ACTRICE
Duelles: Veerle Baetens (rol : Alice Brunelle)
Duelles: Anne Coesens (rol : Céline Geniot)
Tel Aviv on fire: Lubna Azabal (rol: Tala/Rachel)
Un monde plus grand: Cécile de France (rol : Corine)

BESTE ACTEUR
C’est ça l’amour: Bouli Lanners (rol : Mario Messina)
De Patrick : Kevin Janssens (rol : Patrick)
La miséricorde de la jungle : Marc Zinga (rol : Sergent Xavier)
Le grand bain: Benoît Poelvoorde (rol : Marcus)

BESTE ACTRICE IN EEN BIJROL
Cleo: Yolande Moreau (rol : Bobonne)
Emma Peeters: Stéphanie Crayencour (rol : Lulu)
Le jeune Ahmed: Myriem Akheddiou (rol : Inès)
Le jeune Ahmed: Claire Bodson (rol : la mère d’Ahmed)

BESTE ACTEUR IN EEN BIJROL
De Patrick: Bouli Lanners (rol : Mon)
Duelles: Arieh Worthalter (rol : Damien Geniot)
Le grand bain: Jonathan Zaccaï (rol : Thibault)
Le jeune Ahmed: Othmane Moumen (rol : Imam Youssouf )

BESTE JONG VROUWELIJK TALENT
Binti: Bebel Baloji (rol : Binti)
Escapada: Raphaëlle Corbisier (rol : Lou)
Le jeune Ahmed: Victoria Bluck (rol : Louise)
Lola vers la mer: Mya Bollaers (rol : Lola)

BESTE JONG MANNELIJK TALENT
Binti: Baloji (rol : Jovial)
Escapada: François Neycken (rol : Gustave)
Le jeune Ahmed: Idir Ben Addi (rol : Ahmed)
Trois jours et une vie: Jérémy Senez (rol : Antoine Courtin)

BESTE BEELDVOERING

Duelles: Hichame Alaouié
Les Frères Sisters: Benoît Debie
Nuestras madres: Virginie Surdej

BESTE GELUID
Atlantique: Emmanuel de Boissieu, Benoît De Clerck, Michoc Gillet
Duelles: Marc Bastien, Thomas Gauder, Héléna Réveillère, Olivier Struye
Nuestras Madres: Emmanuel de Boissieu, Vincent Nouaille

BESTE DECOR
De Patrick: Hubert Pouille, Pepijn Van Looy
Lola vers la mer: Catherine Cosme
The room: Françoise Joset

BESTE KOSTUUMS
De Patrick: Valérie Le Roy
Emma Peeters: Gaëlle Fierens
Seule à mon mariage: Claudine Tychon

BESTE FILMMUZIEK
Binti: Fabien Leclercq (Le Motel)
Cavale: Dan Klein
Duelles: Frédéric Vercheval
Lola vers la mer: Raf Keunen

BESTE MONTAGE
Duelles: Damien Keyeux
Le jeune Ahmed: Marie-Hélène Dozo
Lola vers la mer: Julie Naas

BESTE KORTE FILM
Bruxelles-Beyrouth
van Thibaut Wohlfahrt en Samir Youssef, geproduceerd door Jean-Yves Roubin en Cassandre Warnauts (Frakas Productions)
Détours van Christopher Yates, geproduceerd door Isabel de la Serna en Mathieu Frances (Playtime Films)
Lucía en el limbo van Valentina Maurel, geproduceerd door Benoit Roland (Wrong Men)
Matriochkas van Bérangère Mc Neese, geproduceerd door Anthony Rey en Julie Esparbes (Hélicotronc)

BESTE KORTE ANIMATIEFILM
Grand loup & Petit loup
van Rémi Durin, geproduceerd door Arnaud Demuynck (La Boîte,… Productions)
La foire agricole van Stéphane Aubier en Vincent Patar, geproduceerd door Vincent Tavier (Panique !)
Nuit chérie van Lia Bertels, geproduceerd door Thierry Zamparutti (Ambiances,… asbl)
Sous le cartilage des côtes van Bruno Tondeur, geproduceerd door Alon Knoll en Grégory Zalcman (Take Five)

BESTE DOCUMENTAIRE
Bains publics
van Kita Bauchet, geproduceerd door Guillaume Malandrin en Stéphane Malandrin (Altitude 100 Production)
By the name of Tania van Mary Jiménez en Bénédicte Liénard, geproduceerd door Hanne Phlypo (Clin d’OEil Films)
Mon nom est clitoris van Lisa Billuart Monet en Daphné Leblond, geproduceerd door Isabelle Truc (Iota Production)
Sans frapper van Alexe Poukine, geproduceerd door Cyril Bibas (Centre Vidéo de Bruxelles)

Bekijk ook

Jongerenjury gezocht!

Filem’On – het Internationaal Filmfestival voor Jong Publiek – zoekt juryleden. Het Brussels festival is …